Nawadnianie portalowe wewnętrzny

Nawadnianie portalowe do krytych powierzchni uprawnych służy do najlepszej aplikacji wody na hodowane kultury w szklarniach, foliach, pod zadaszeniami itd. Zasadą nawadniania mostowsego jest most na całą szerokość na przykład folii, który porusza się na całej długości zadaszonej powierzchni tam i z powrotem i aplikuje wodę, ewentualnie spryskuje kultury, np. środkami grzybobójczymi.

Portal nawadniający jest napędzany silniczkiem z bezpiecznym napięciem. Cały system jest zawieszony w specjalnym profilu, w którym porusza się sto do stu sześćdziesięciu centymetrów nad ziemią. Można nastawiać wysokość w zależności od wysokości uprawianych kultur. Portal nawadniający posiada specjalne dysze (3 ew. 4 listwy według życzenia klienta). Na każdej listwie są umieszczone dysze, każda z nich pełni inną funkcję (polewanie, mglenie, spryskiwanie). Każda dysza posiada zawór zapobiegający kapaniu w razie spadku ciśnienia wody.

Funkcje nawadniania portalowego:

1. Polewanie

Może być sterowane ręcznie, półautomatycznie lub automatycznie. Ręcznie obsługuje się na rozdzielaczu, gdzie można nastawić czas podlewania w zakresie 1 – 16 przejazdów portalu.Podlewanie po upływie zadanego czasu automatycznie wyłączy się. Półautomatycznie można (na życzenie klienta) podłączyć sterowanie podlewania przez komputer i sterować centralnie. Automatycznie można zaprogramować podlewanie na podstawie mierzenia temperatury i wilgotności czujnikiem umieszczonym w folii. Wraz z podlewaniem można aplikować nawozy, które są dozowane przez dosatron.

2. Mglenie

Sposoby sterowania – ręczne, półautomatyczne lub automatyczne. System jest podobny, jak w przypadku podlewania. Funkcja mglenia służy do chłodzenia mikroklimatu w folii w okresie letnim, kiedy wietrzenie folii jest już trudne.

 3. Spryskiwanie

Sterowanie ręczne. W przypadku funkcji spryskiwania można dwukrotnie przyspieszyć posuw portalu i uzyskać w ten sposób niższe zużycie środków ochrony na jedną aplikację. Środek jest zasysany dosatronem ze zbiorniczka w dokładnym stosunku.

Nawadnianie portalowe produkujemy w różnych szerokościach (według życzenia klienta i szerokości folii lub szklarni). Wszelkie metalowe części są cynkowane ogniowo. Zaletą nawadniania portalowego jest absolutnie precyzyjnie aplikowana dawka wody na jednostkę powierzchni pod wyrównanym ciśnieniem z minimalnej wysokości nad hodowanym porostem.

Podobnie jest w przypadku spryskiwania, kiedy dzięki minimalnej wysokości portalu nad porostem i wyrównanemu ciśnieniu jest zapewniona aplikacja np. środka ochrony roślin na całej wysokości hodowanego porostu. Nawadnianie portalowe nadaje się do regulacji reżimu wodnegos we wszystkich kulturach, które znoszą dopływ wody z góry, hodowanych w foliach lub szklarniach. W przypadku hodowania kultur w kontenerach i skrzynkach jest koniecznością.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/